• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/RoyalPerdeSistemleri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905339502385
  • https://twitter.com/royalperde
  • https://www.instagram.com/royal.perde.sistemleri/
  • https://www.youtube.com/channel/UCbAI4i2EsgmR21cfGXS8JRw

                                        

Eğin Logo

 

Kumaş ve Tül Perdeler Hakkında Yararlı Bilgiler

Kumaş ve Tül Perdeler Hakkında Yararlı Bilgiler


Geçmişten günümüze kullanılmaya devam edilen eşyalardan bir tanesi de perdelerdir. Her türlü ev ya da iş yeri için onlarca çeşit kumaş tül & perde bulunmaktadır. Klasik evler için genellikle ağır tüller seçilmektedir. Bu tül ve perde çeşitlerinde tüller çok ince işçilikle işlenmiştir. Ayrıca da seçilmiş olan tüller genel olarak yerlere kadar uzanmaktadır. Kumaş & tül perde modellerinde çok fazla seçenek bulunmaktadır. Klasik tarzda döşenmiş her türlü ev için, evin tasarımına uygun kumaş ve tül perde modelleri bulunmaktadır.
 
Modern tarzda döşenmek istenen evler için hazırlanan kumaş tül & perde modellerinde ise daha çok renk ve farklı tarzlar ortaya çıkmaktadır. Bu tarz evlerde genellikle her odaya o odanın tasarımına uygun kumaş tül & perde seçimi yapılmaktadır. Özellikle mutfak ve çocuk odalarında çok daha canlı renklerdeki kumaş tül ve perde modelleri hazırlanmaktadır.
 
Klasik tarzdaki kumaş tül ve perde modellerinde perdeler sağa ya da sola doğru veya ortadan ikiye bölünmüş şekilde çekilerek açılmaktadır. Ancak günümüzün modern teknolojisi kumaş tül & perde sektöründe de kendine yer bulmuştur. Ortaya çıkan mekanizmalı perdeler sayesinde artık pek çok ev ve iş yerinde klasik perdelerin kullanımı sona ermiştir. Mekanizmalı perdelerin bazıları uzaktan kumandalıdır. Böylelikle bulunulan ortamdaki perdeler istenildiği an açılıp kapanabilmektedir. Üstelik bunu yaparken yerinden kalkmanız bile gerekmemektedir. 
 
Tergal, bezayağı örgüsüyle dokunan yaygın olarak kullanılan tül kumaştır. Çözgü ve atkı 70 denye tekstüre, bükümlü genellikle polyester iplikle, atkı ve çözgüde 1 cm'de 30 tel sıklık ile 30 numara tarakla dokunur. ... Çok hassas veya hafif olarak bilinen bir kumaş çeşididir.
 
 
Vual Kumaş %100 pamuktan üretilmiş, hafif, rahat bir tekstil hammeddesidir. Kelime anlamı olarak Fransızca dan gelen "vual” ince örtü anlamını taşımaktadır. Parlak ve kaygan yapıya sahip olduğu için ipek kumaşa benzetilir. İnce numaralı ve seyrek dokunarak elde edilir.
 
Black Out kumaş nedir?
Blackout kumaş, camdan gelen ışığı absorbe eden, mekanın içini karanlık yapmak için kullanılan bir kumaş türüdür. Yüzde 98 karartma garantisinin verildiği black out kumaşlar stor perde için de katlamalı perde için de kullanmaya uygundur.
 

Viskon Nedir ? Viskon Kumaş Neden Yapılır

Viskon Kumaş Nedir?

Viskon kayın ağacından üretilir ve bir tekstil hammaddesidir. Aynı pamuk gibi selülozdan meydana gelir. Viskon üretimi sırasında akışkan hale gelen selülozun yapısında, hemen hemen hiç kimyasal değişiklik olmaz. Filament şeklinde sert hale geldiğnde yine selüloz olarak kalmakta, bu özelliğinden dolayı yapısı pamukla yüksek benzerlik gösterir.

Viskon Kumaşın Özellikleri

Viskonun nem alma özelliği, pamuktan daha yüksektir. Normal koşullarda %11-14 oranında rutubet toplamakta, şişme özelliği yüksek olduğundan %80-120'ye kadar su emebilmektedir. Viskon pamuktan çok daha yüksek olan bu nem alma özelliğinden dolayı boyanmaya ve baskıya çok elverişlidir. Ayrıca renklerin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Kuru halde iken dayanıklılığı pamuktan düşüktür. Yaş halde iken dayanıklılığı ise çok düşük bir orandadır. Yaş haldeyken dayanıklılığı kuruya oranla %45-75 düşmektedir. Esneme kabileyeti %15-30 ile pamuğa oranla iki kat daha yüksektir.

Viskon kumaşlar, hoş, zarif ve rahattır. elyafın narin ve düzgün eğirme özelliğinden dolayı üründe yumuşak bir tuşe elde edilmektedir. Giyimi rahat, rahatsızlık vermeyen, kaygan ve ten ile uyumludur. bu yüzden giyimi rahat ve kolaydır. parlak olması istenilen kumaşlarda, krep kumaşlarda ve örgülerde, parlaklık efekti vermek amacıyla kullanılır.

Gömlek, tişört ,astar, bluz, elbise, dekorasyon ve bayan iç çamaşırı yapımında tercih edilebilir ve kullanılır. Viskon elyafı daha ziyade pamuk, keten ve yün gibi diğer elyaf türleriyle karıştırılarak kullanılır.

Viskon Nasıl Yıkanır ?

Viskon ürünler sıcak olmayan suda elde yıkanır. Kuru temizleme daha önerilir. Yüksek ısıda ütülenebilir ancak santrifüjlü kurutma yapılmamalıdır.

Keten tül perde ütü ister mı?
 
Keten Şantuk Tülümüz her odanıza gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz zarif ve şık bir üründür. Ürünümüzü 30 derecede yıkayıp nemli şekilde astığınız taktirde kesinlikle ütü istemez.
 
 
 
Keten fon perde nasıl ütülenir?
 
 
Fon Perdeleriniz İçin Buharlı Ütü Kullanın

Aksine buhar etkisinden kaynaklı perdelerin daha kısa sürede açıldıklarını göreceksiniz. Bu anlamda satın alınan ütülerin içerisine su koymanız gerekmekte. Buhar son bulana kadar tekrarlı olacak şekilde suyun temin edilmesine özen göstermeniz gerek.
 
Kalın perde nasıl yikanır?
Pullu veya kadife kumaş fon perdeye sahipseniz küvet içinde ılık suda yıkamanız daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Fakat fon perde kumaşınız normal bir kumaşa sahip ise çamaşır makinenizde yıkamanızın hiçbir zararı yoktur. Fon perdenizi çamaşır makinesine 30 dereceye atabilirsiniz.
 
Fon perde koltuk uyumu nasıl olmalı?
 
Genelde koltuk takımı ile aynı renk fon perde tercih edilir. Ancak bu sıkıcı bir görüntüye neden olabilir. Bu nedenle aynı renk olsa dahi farklı bir ton kullanılması güzel bir uyum ortaya çıkarır. Veya tamamen bağımsız bir renk tercih ederek güzel bir kontrast yakalayabilirsiniz.
 
 
 
Halim Çakıl
Üyelik Girişi
Çardak Perdesi

Çardak Perdesi

Motorlu Perde

Motorlu Stor Perdeler

İşlemeli Stor Perde

İşlemeli Stor Perde

Katlamalı Perde

Katlamalı Perde

Akustik Perdesi

Akustik  Perdeleri

Plise Perde

Plise Perde

Kış Bahçesi Perdesi

Kışbahçesi Perdesi

Yer Kaplama

Karo Halı Döşeme

Karo Halı

Mineflo Yer Döşemesi

Laminat Parke

Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı

Perde Aparatları

Stor Perde Metal Portray

Perde Montaj Aparatları

Stor Perde Plastik Portray

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret49205