• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/RoyalPerdeSistemleri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905326365961
  • https://twitter.com/royalperde
  • https://www.instagram.com/royal.perde.sistemleri/
  • https://www.youtube.com/channel/UCbAI4i2EsgmR21cfGXS8JRw

Royal Perde Sistemleri Logosu

Royal Perde Sistemleri

İletişim Destek Hattı: +90212 320 85 93 WhatsApp LogoWhatsAppHattımız : 0532 636 59 61

Ahşap Perdeler Hakkında

Ahşap Perdeler Hakkında Yararlı Bilgiler


Geçmiş dönemlerde perde denildiği zaman akla kumaşlardan yapılan ve sağa sola açılan perde türleri gelmekteydi. Ancak şimdilerde durum oldukça değişmeye başlamış durumda. İnsanlar artık stor ve ahşap perdeleri tercih etmektedir. Stor perdeler klasik perdelerden çok daha sert olacak tarzda üretilmiştir. Sert olmalarının sebebi ise perdelerin sertleşmesi için bir maddeyle kaplanmasıdır.
 
Ahşap perde ise diğer bir perde çeşididir. Bu perdeler şık görünümleri sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. ahşap perdeleri storlardan ayıran en büyük özellik perdenin ahşaptan yapılmış olmasıdır. Genellikle ahşap ağırlıklı evlerde kullanılan bu tarz perdeler, ev içerisi ahşap ağırlıklı döşenmiş evlerde de kullanılmaktadır. Ahşap perdelerin ısıyı yalıtma özelliği bulunmaktadır. Bu sayede ev ya da iş yeri yazın serin kışın ise sıcak kalacaktır.
 
Pek çok modeli bulunan ahşap perdeler, evin ve insanların isteğine göre hazırlanabilmektedir. Bu perdeler istenildiği renklerde boyanabilmektedir. Böylelikle evin havası perdeler sayesinde kısa sürede değişime uğramaktadır. Ahşap perdelerin içeriği perdeden perdeye göre değişim göstermektedir.
 
Ahşap perdeler camın ölçüsüne göre hazırlanabilmektedir. Bu tarz perdeler evlerde, iş yerlerinde, kış bahçelerinde çok rahat kullanılabilinir. İşlenmiş olan ahşaplar, işleniş tarzlarına göre özel olarak perde haline getirilmektedir. Daha sonrasında da bu perdeler, evini ya da çalışma ortamını bu şekilde dizayn etmiş kişilerin zevklerine bırakır. İnsanlar da evlerini bu perdelerle rahatlıkla tamamlamış olurlar.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Halim Çakıl
Ahşap Jaluzi

Ahşap Jaluzi