• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/RoyalPerdeSistemleri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905326365961
  • https://twitter.com/royalperde
  • https://www.instagram.com/royal.perde.sistemleri/
  • https://www.youtube.com/channel/UCbAI4i2EsgmR21cfGXS8JRw

Royal Perde Sistemleri Logosu

Royal Perde Sistemleri

İletişim Destek Hattı: +90212 320 85 93 WhatsApp LogoWhatsAppHattımız : 0532 636 59 61

Katlamalı Perde

Katlamalı Perde


Katlamalı perde, perdelik her kumaştan yapılabilir. Mekanizma sistemiyle kat kat toplanarak katlamalı perde adını almıştır. Katlamalı perde çubuklu ve çubuksuz plise stilinde yapılabilir. Plise stilinde perdede aralara çubuk takılmaz.

Katlamalı Perdeler

 

Yalnızca perdenin eteğinde ağırlık oluşturan alüminyum çıta takılır ve mekanizma ipi veya kurdelası makaradan gelip halkalardan geçerek perdenin etek kısmında sabitlenir. Çubuklu sistemde ise perdede muhtelif aralıklarla çubuk geçecek yerler oluşturulur. Çubuklar bu boşluklara takılır ve halkalar da çubuk hizasında tuturularak perdeye toplanma esnasında perdenin düzgün bir formda olmasını sağlar.

Plise stilinde perdede aralara çubuk takılmaz. Yalnızca perdenin eteğinde ağırlık oluşturan alüminyum çıta takılır ve mekanizma ipi veya kurdelası makaradan gelip halkalardan geçerek perdenin etek kısmında sabitlenir.
 
Çubuklu sistemde ise perdede muhtelif aralıklarla çubuk geçecek yerler oluşturulur. Çubuklar bu boşluklara takılır ve halkalar da çubuk hizasında tuturularak perdeye toplanma esnasında perdenin düzgün bir formda olmasını sağlar.
 
KATLAMALI PERDE MONTAJI
 
Katlamalı perde montajında, önce mekanizma sistemini taşıyıcı aparatlar tavana veya duvara birer vida ile vidalanır. Katlamalı perdenin mekanizması bu aparatların mandalları vasıtası ile tutturulur.
 
Perdenin üst tarafındaki cırt, mekanizma üzerindeki karşılığı olan cırta dikkatlice gergin bir şekilde tutturulur. Burada dikkat edilecek husus perde, mekanizma ile sıfır olmalıdır.
 
Perdenin çubukları yerlerine dikkatlice geçirilir ve en alt kısmında bulunan eteğine lama profil geçirilir.
Mekanizmanın mili üzerinde bulunan makaralara sarılı kurdelalar çözülür ve perdeye dikilmiş olan halkalardan geçirilir.
Perdenin en altındaki halkaya hepsi eşit şekilde bağlanır ve perde kullanıma hazırdır.
 
 
 
 
Ahşap Jaluzi

Ahşap Jaluzi