• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/RoyalPerdeSistemleri
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905339502385
  • https://twitter.com/royalperde
  • https://www.instagram.com/royal.perde.sistemleri/
  • https://www.youtube.com/channel/UCbAI4i2EsgmR21cfGXS8JRw

                                        

Eğin Logo

 

Yararlı Bilgiler

Stor Perdeler Hakkında


 
Stor perde, yeni sezon perdeler arasında en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bu perde türünde kumaş sertleşmesini sağlayacak bir madde ile kaplanmaktadır. Çünkü bu perde türü bir mekanizmaya sahiptir. Ve stor perdenin mekanizmanın rulosuna sarılabilmesi için sert olması gerekmektedir. Bu mekanizma sayesinde perde çok fazla hareket etmeyecektir.
 
Stor perde, mekanizmalı perdeler içerisinde en kolay tamir edilebilecek olan perde türüdür. Bu perde tarzının belirli bir standart boyutu bulunmamaktadır. İstenilen pek çok ölçü için bu perde türü rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sadece evlerde değil, işyerlerinde de sıklıkla kullanılabilmektedir. Pek çok kumaş çeşidi bulunan bu perde türünde, kullanılacak yere göre perde kumaşı seçimi yapılabilmektedir.
 
İstenilen zamanlarda stor perde kumaşlarına çeşitli özelliklerde verilebilmektedir. Örneğin ev içerisinde yangın çıkma ihtimaline karşılık stor perde kumaşlarına yanmama ve su geçirmeme özellikleri verilebilmektedir. Bu tarz perdeleri klasik perdelerden ayıran en büyük özelliklerden bir tanesi de klasik perdelerin sağa sola hareket etmesinin tam aksine, yukarı aşağı hareket etmesidir.
 
Pek çok yerde stor perde, güneşlik mahiyetinde kullanılabilmektedir. Normal olarak dört yıllık bir kullanım süresi olan bu perde türü, kullanım şekline göre ömrünü arttırabilir ya da azaltabilir. Perdeler tek renk değildir. İstenilen her türlü renkte stor perde üretimi yapılabilmektedir. Geçmiş dönemlerde yalnızca işyerlerinin tercih ettiği bu perde türü son zamanlarda pek çok yerde tercih edilmeye başlamış durumdadır. 
 
 

Dikey Perdeler Hakkında Bilmeniz Gerekenler,


İnsanlar, camların büyüklüğüne ve şekline göre perde seçimi yapmalıdır. Çünkü bu şekilde en uygun ve en kaliteli perde seçimi gerçekleşmiş olacaktır. Normal zamanda çok fazla maliyetli olacak perdeler, bu sayede inanılmaz uygun fiyata satın alınmış olacaktır. Geniş ve yüksek camlı evlere ya da işyerlerine sahip insanlar için en iyi perde seçimi dikey perde olacaktır.
 
Eski zamanlarda dikey perdeler yalnızca iş yerleri ve ofislerde kullanılmaktaydı. Buralarda kullanılan perdeler ise daha çok PVC den üretilmektedir. Zincir ve ip kontrolüyle hazırlanmış olan bu perdeler sıklıkla tercih edilmektedir. ayrıca bu tarz perdeler çok daha rahat bir şekilde temizlendiği için fazla tercih edilmiştir.
 
Dikey perdelerin fazla tercih edilmesiyle birlikte evlerde de kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Ancak evlerde kullanılan perdeler, ofislerdekinden çok daha farklı bir şekilde üretilmiştir. Evlerde kullanılacak tarzdaki dikey perdeler daha çok kumaştan üretilmiştir. Bu sayede oldukça sıcak ve yumuşak bir görünüme sahiptir. Bu tarz perdelerde çok fazla renk bulunmaktadır. Evde genel olarak hakim olan renge göre istenilen renkte dikey perde rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 
Sadece renk anlamında değil, desen anlamında da dikey perdeler çok fazla seçeneğe sahiptir. Dikey perde, açılmak istenildiği şekle göre mekanizma ile hazırlanır. İstenirse sağa ya da sola, istenirse de ortadan ikiye açılma özelliği bulunmaktadır. Mekanizmanın zinciri istenildiği şekilde dekoratif hale de getirilebilmektedir. 
 
 

Kumaş ve Tül Perdeler Hakkında Yararlı Bilgiler


Geçmişten günümüze kullanılmaya devam edilen eşyalardan bir tanesi de perdelerdir. Her türlü ev ya da iş yeri için onlarca çeşit kumaş tül & perde bulunmaktadır. Klasik evler için genellikle ağır tüller seçilmektedir. Bu tül ve perde çeşitlerinde tüller çok ince işçilikle işlenmiştir. Ayrıca da seçilmiş olan tüller genel olarak yerlere kadar uzanmaktadır. Kumaş & tül perde modellerinde çok fazla seçenek bulunmaktadır. Klasik tarzda döşenmiş her türlü ev için, evin tasarımına uygun kumaş ve tül perde modelleri bulunmaktadır.
 
Modern tarzda döşenmek istenen evler için hazırlanan kumaş tül & perde modellerinde ise daha çok renk ve farklı tarzlar ortaya çıkmaktadır. Bu tarz evlerde genellikle her odaya o odanın tasarımına uygun kumaş tül & perde seçimi yapılmaktadır. Özellikle mutfak ve çocuk odalarında çok daha canlı renklerdeki kumaş tül ve perde modelleri hazırlanmaktadır.
 
Klasik tarzdaki kumaş tül ve perde modellerinde perdeler sağa ya da sola doğru veya ortadan ikiye bölünmüş şekilde çekilerek açılmaktadır. Ancak günümüzün modern teknolojisi kumaş tül & perde sektöründe de kendine yer bulmuştur. Ortaya çıkan mekanizmalı perdeler sayesinde artık pek çok ev ve iş yerinde klasik perdelerin kullanımı sona ermiştir. Mekanizmalı perdelerin bazıları uzaktan kumandalıdır. Böylelikle bulunulan ortamdaki perdeler istenildiği an açılıp kapanabilmektedir. Üstelik bunu yaparken yerinden kalkmanız bile gerekmemektedir. 

 

 

Üyelik Girişi
Motorlu Perde

Motorlu Stor Perdeler

İşlemeli Stor Perde

İşlemeli Stor Perde

Katlamalı Perde

Katlamalı Perde

Akustik Perdesi

Akustik  Perdeleri

Plise Perde

Plise Perde

Kış Bahçesi Perdesi

Kışbahçesi Perdesi

Yer Kaplama

Karo Halı Döşeme

Karo Halı

Mineflo Yer Döşemesi

Laminat Parke

Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı

Perde Aparatları

Stor Perde Metal Portray

Perde Montaj Aparatları

Stor Perde Plastik Portray

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam81
Toplam Ziyaret45900